V pátek 12. března jsme měli možnost zhlédnout poutavé a nezapomenutelné představení Staré pověsti české v podání pražských herců Jana Přeučila a Evy Hruškové. Na jevišti se odvíjely příběhy praotce Čecha, kněžny Libuše a silného Bivoje, ale i drama Ctirada a Šárky. Poutavé písničky vtipně dokreslovaly situaci jednotlivých scének a děti je zpívaly spolu s herci.

Malí diváci se nejen pobavili vtipným řešením loutek, ale sami se také zúčastnili děje na jevišti a Jenda Piskač s Anetkou Svobodovou si zahráli si každý jednu z historických postav, Jenda Bivoje a Anetka Tetu. Dále se děti seznámily i s kněžnou Libuší, Vlastou a Šárkou a dokonce i s urostlým Ctiradem.

Představení je koncipováno tak, aby se při něm diváci nejen bavili, ale i poučili. Přestože název zní "Pověsti české" , jsou to vlastně pohádky z naší minulosti. Dětem je zprostředkují veselé postavy Jiráska a Jiráskové v podání obou protagonistů.

Pan Přeučil a paní Hrušková se s námi po představění vyfotili a dětem podepsali památníčky. Pro nás všechny to byl moc hezký zážitek.