3. 12. 2010 Mikulášské besídky v Rozsochatci

Mateřská škola v Rozsochatci byla plná čertíků a andílků již v pátek 3. 12. 2010, kdy si děti připravily čertovský program pro rodiče a blízké. I paní učitelky se proměnily v čertice. Přestože děti byly napnuté očekáváním mikulášské nadílky, vystoupení se jim povedlo a od diváků sklidily potlesk. Zvonečkem pak přivolali společně Mikuláše s andělem a čerty. Jeden z čertů jim nahnal pořádný strach, proto se většina rozeběhla do bezpečí k rodičům. Maminky a babičky jim pak pomohly s básničkou a každý dostal za odměnu svůj balíček dobrot. Čert pak předal paní učitelce i metlu se zlaťáky, které dostanou, když budou hodné. Kouzelná metla může ovšem zavolat i čerty zpět, pokud by děti zlobily. Mikuláš jim poděkoval za vystoupení a přislíbil návštěvu i v příštím roce.

Též na vánoční diskotéku mladých hasičů zavítal anděl s čertem. Poslechli si vánoční písničky a pak pomohli rozdat dárečky, které si hasiči připravili pro své kamarády. Některé děti donesly již první vánoční cukroví, na kterém si po nadílce pochutnaly. Pak již následovala veselá zábava.

Ani ostatní děti v Rozsochatci o mikulášskou nadílku nepřišly, v neděli v podvečer kouzelná skupina Mikuláše, anděla a čertů prošla s nadílkou i celou obcí a zašla i do Jahodova.
/Lenka Hyršová/