Charitativní projekt z Brna Mandala dětem letos slaví již 11 let. Naše škola se v uplynulém školním roce do něho zapojila devátým rokem. V čem tento projekt spočívá. Účastníci namalují svoji mandalu nebo mandalu podle šablony. Zhotovenou mandalu pošleme do Brna. Potom následuje internetové hlasování. Z vítězných mandal je zhotoven kalendář na příští rok. Do kalendáře jsou vybrány mandaly, které obdržely nejvíce hlasů a ještě část mandal je vybrána porotou. Kalendáře jsou potom prodávány a výnos z prodeje je věnován na konkrétní, zdravotní pomůcky pro děti se speciálními potřebami, o které se stará Spolek Vojtěška. Z vítězných mandal je také uspořádána putovní výstava, která začíná v Brně v Centru Mandala na Opletalově 6. Také si lze tyto mandaly zakoupit.
Z naší školy se projektu zúčastnili všichni žáci. O vysvědčení dostali diplom za účast a pastelky na další tvoření.
V mandalovém kalendáři na příští rok budou i mandaly našich žáků : Jakuba Holubce, Sama Krédla, Davida Polívky, Tobiáše Stejskala a Tomáše Sýse. Všichni obdrží jako odměnu kalendář s jejich mandalami.