Protože se letos díky hygienickým nařízením ve škole nemohli navzájem potkávat žáci z různých tříd, nesl se adventní čas ve škole v malinko jiném duchu než v letech minulých.  Sice jsme přivítali Mikuláše s andělem a čertem, svátečně jsme vyzdobili školu, postavili betlém, ozdobili stromeček, vyráběli přáníčka a těšili se na Ježíška, ale spoustu tradičních aktivit pro tento vánoční čas jsme museli přesunout na příznivější dobu. Velmi nás mrzelo, že jsme nemohli zasednout všichni k jednomu stolu a společně si rozbalit dárky, které jsme našli pod stromečkem. Snad si všechno vynahradíme na jaře a v létě.

Poslední školní den před Vánoci - 18.12. - jsme si připomněli tradiční české Vánoce a potom jsme ,,odcestovali" do Vánoc amerických za skutečným Santou. Ozdobili jsme si vánoční stromeček český i americký. Zjistili jsme, že Vánoce české i americké spojuje betlémský příběh, a tak jsme se vydali hledat Betlém. Cestu k Betlému nám ukazovala hvězda. Betlém jsme nalezli a přinesli Ježíškovi malý dárek.

Po celou dobu adventu probíhala pro starší děti soutěž s otázkami z adventní doby. Poslední den před prázdninami jsme také vyhodnotili soutěž O nejlepší adventní kalendář. Dětem se výrobky moc povedly a vy si vše můžete prohlédnout ve fotogalerii.