Škola plná strašidel

Letos se strašidla v rozsochatecké škole objevila o několik týdnů později, než bývá obvyklé, zato se však dostavila v plném počtu a vymyslela na návštěvníky všelijaké nové a záludné úkoly.

U vstupu do budovy postávali čertík a čertice. Návštěvníky nejprve obrali o drobný peníz, ale vzápětí jim darovali amulet v podobě připínacího strašidýlka, které jim mělo dodávat odvahu při prohlídce budovy. A že i ti nebojácní návštěvníci dodat odvahu potřebovali! Tolik strašidel najednou se totiž jen tak někde nevidí.

Hned u dveří visel velký pavouk, v tělocvičně tančily víly svůj lehounký taneček, o kousek dál vábili vodníci dušičky do svého rybníčku, v šatně strašil malý zombík s mumií.

Upíři nabízeli k ochutnání upíři krev, a pokud se někdo odvážil nabízenou krev vypít, získal potvrzení o nesmrtelnosti, ta ovšem trvala jen po dobu návštěvy školy v tento podvečer.

U čertů v pekle měli kouzelnou váhu, která vážila hříšníky. Pokud se ukázalo, že hříchů je moc, mohl se ještě hříšník zachránit výhrou nad čerty v kartách. To se ale povedlo málokomu, a tak bylo za chvilku peklo plné.

Plné ruce práce měly i čarodějnice, které míchaly čarovné lektvary, předváděly kouzla a čáry  a také radily, jak se vyhnout nejrůznějším problémům. Bába kořenářka měla pro návštěvníky připravené různé sáčky s kořením a také rady, jak vyzrát na nemoci z nachlazení, na bolavé zuby a na nespavost.

Po chodbách školy se procházela černá paní a dohlížela na strašidla, jestli plní své úkoly.

Atmosféru večera plného čárů a kouzel dokreslovala různě rozmístěná světýlka, strašidelné obrázky a vydlabané dýně.

Školu plnou strašidel si všichni přítomní užili a nezbývá než se těšit zase na shledanou příští rok.