Soutěž v malování mandal

Stejně jako v minulých ročnících, tak se i letos naše škola přihlásila do celostátní soutěže v malování mandal. Letos se koná její 6. ročník. V minulém roce byli naši žáci velmi úspěšní. Jejich mandaly byly zařazeny do mandalového kalendáře, který prodává Centrum mandala v Brně. V kalendáři jsou mandaly žáků - Sylvy Horákové, Ruby Fárka, Karla Jelínka, Davida Svobody a mandala dětí ze školní družiny, kterou postavily z víček od PET láhví. Centrum mandala pořádá také výstavu vítězných mandal. Tato výstava bude uspořádána i v naší škole v měsíci lednu 2017.

Ještě něco o této soutěži. Pořádá ji Centrum mandala v Brně. Zapojit se do ní může každý se svojí vytvořenou mandalou nebo s mandalou předkreslenou. Na jejich stránkách se dozvíte spoustu zajímavých věcí. Získanou peněžní částkou z prodeje kalendářů, vystavených mandal a stromu mandalovníku organizátoři této soutěže podpoří nějaký charitativní projekt.

Jak celou soutěž Centrum mandala hodnotí? Vyhrávají mandaly, které získají hlasováním nejvíce hlasů. Porota tak vybere 40 madal a posledních 13 mandal vybere odborná komise ze všech zaslaných mandal.

Každé mandale můžete poslat váš hlas zde - www.mandalaria.com

Zadejte Základní škola a mateřská škola Rozsochatec a vyjedou vám všechny mandaly našich dětí. Naše děti už nějaké hlasy získaly, ale i každý z vás jim může pomoci svým  hlasem k pěknému umístění.

Děti v naší škole malují mandaly velmi rády. V lednu se budou těšit na vaši návštěvu na výstavě ve škole.