Školní výlet do Prahy

V pondělí 25. června v půl šesté ráno jsme se nevyspalí, ale natěšení sešli na vlakovém nádraží v Rozsochatci. Cílem naší cesty byla Praha, konkrétně Česká televize na Kavčích horách, kde jsme měli domluvenou prohlídku. V Havlíčkově Brodě jsme přestoupili na rychlík a před osmou hodinou už jsme vystupovali na Hlavním nádraží v Praze. Poté jsme si vyzkoušeli – mnozí z nás poprvé – jízdu metrem. Vystoupili jsme na stanici Vyšehrad a šli si prohlédnout památné místo, odkud skákal Horymír se Šemíkem do Vltavy. Prohlídku České televize jsme měli domluvenou na desátou hodinu, a tak jsme se po procházce parkem znovu vydali k metru, abychom se dopravili k cíli našeho výletu. V deset hodin už jsme čekali celí nedočkaví na recepci České televize na paní, která nás měla studii provázet. Prohlídka trvala více jak dvě hodiny, během kterých jsme se měli možnost podívat do studií, kde se natáčí známé pořady, dokonce jsme v dětském studiu Déčku mohli sledovat natáčení pořadu pro děti s Jitkou Molavcovou. Paní Molavcová byla moc milá, o pauze si za námi přišla popovídat a dokonce se s námi vyfotila. Také jsme měli možnost obléknout si paruky a kostýmy z natáčení, prohlédnout si různé rekvizity, vyzkoušet si práci za kamerou i před ní. Po prohlídce jsme navštívili Galerii ČT, kde bylo velké množství interaktivních her týkajících se pořadů ČT a zde si mnozí z nás zakoupili i hezké upomínkové předměty. Z Kavčích hor jsme se vydali na Petřín. Na Petříně jsme se prošli krásně rozkvetlým parkem, zasmáli se v zrcadlové síni bludiště, někteří vyšli i na rozhlednu a pak už nás čekala zpáteční cesta domů.  Výlet se nám moc líbil a už se těšíme na to, kam se vydáme příští školní rok.