30. 6. 2010 Závěr školního roku

V některých školách vysvědčení rozdávali již ke konci minulého týdne, v Rozsochatci proběhlo slavnostní předávání poslední červnový den. Tato středa byla ve znamení loučení nejen dětí, které se rozjedou na prázdniny, ale rozloučit se přišly i paní učitelky Lenka Vodvárková a Jiřina Klečková. Nebyly to snadné chvíle, protože obě pedagožky na zdejší malotřídce působily několik let a děti je měly velmi rády, pod jejich vedením dosáhly mnohých úspěchů. Proto si i vzájemně předali malé dárečky a paní ředitelka Lenka Mudrochová jim poděkovala za výborně odvedenou práci. Dalšími, kdo do místní ZŠ přišli dnes na posledy, byli i žáci pátého ročníku, kteří budou ve studiu pokračovat na ZŠ Smetanova v Chotěboři.

Též v mateřské škole byl tento den slavnostní. Odpoledne zde měli poslední vystoupení v českém a anglickém jazyce pro své blízké budoucí prvňáčci. Někteří přítomní se neubránily ani slzičkám dojetí. I zde se musely děti rozloučit s paní učitelkou Janou Krédlovou, která se věnovala předškolákům dvacet let a od nového školního roku přechází do školní družiny v místní ZŠ, kde bude vyučovat i anglický jazyk. Pak následovalo předávání dárků na připomenutí tohoto dne, květin a předškoláci také obdrželi svá první vysvědčení, na nichž měl každý velkou jedničku za vše co se zde naučili z dovedností, ale i z kamarádství, pomáhání druhým atd. Rodiče se pak zapsali do kroniky MŠ.

Na školáky nyní čekají prázdninová dobrodružství, po kterých bude nový školní rok zahájen v Rozsochatci již s novými pedagogy a změnami v základní i mateřské škole.
/Lenka Hyršová/