V úterý 14. června jsme se vypravili do Havlíčkova Brodu na zimní stadion, kde probíhala výuka dopravní výchovy. Lední plocha se jako mávnutím kouzelného proutku přeměnila v dopravní hřiště, kde si děti vyzkoušely jízdu v provozu se všemi záludnostmi, křižovatkami, přechody pro chodce, železničními přejezdy.

Ve škole si děti opakovaly dopravní značky a starší žáci také průjezd křižovatkami, takže byli dobře připraveni na testy, které na třeťáky a páťáky čekaly. Po absolvování testů a po hodnocené desetiminutové jízdě na dopravním hřišti pak úspěšní absolventi obdrželi cyklistický průkaz, který je opravňuje k tomu, že mohou na kole  vyjet (pokud je jim více než 10 let) do silničního provozu bez dozoru dospělého.