Ve čtvrtek 1. 12. 2022 nás navštívila paní Čechová z malé technické univerzity a připravila si pro nás program "Malý zppracovatel odpadů". Děti si povídaly o tom, co je to odpad, co je skládka a co na ni patří, co je to recyklace a také proč odpad třídit. Naučily se pojmy – recyklace, trafostanice, elektřina, odpad. Druhá část projektového dne byla výroba papíru. Úkolem bylo recyklovat starý papír a vyrobit nový. Děti použily odpadový papír, který samy třídí po výtvarných činnostech do třídního kontejneru. Natrhaly ho na malé kousíčky do kyblíků, lektorka vše zalila vodou a rozmixovala na hustou kaši. Každé dítě si pak mělo možnost vyrobit pomocí síta a geotextilie. Dětem se projektový den velice líbil.