Akce pořádané základní a mateřskou školou Rozsochatec

Historické fotografie a foto ze starších akcí základní a mateřské školy si můžete prohlédnout na www.rozsochatec.rajce.idnes.cz/

5. 12. 2019 Mikuláš ve škole a ve školce

Ani letos se naší škole nevyhnuli Mikuláš, čert a anděl. Přinesli s sebou i knihu hříchů, a když z ní začali číst, mnozí z žáků si nebyli jistí, jestli v pekle neskončí.

Stejně probíhala návštěva i v MŠ. Ale protože ve školce prý děti moc nezlobí, čert neměl skoro žádnou práci.

1. 12. 2019 Rozsvícení vánočního stromu

První adventní neděli jsme si připomněli v Rozsochatci tradičním rozsvěcením vánočního stromu u budovy obecního úřadu. V podvečer se místní sešli, aby si zazpívali s dětmi z mateřské a základní školy několik koled u ozdobeného stromu, který se letos rozsvítil novými světýlky, pod stromem byl opět vyřezávaný betlém.

22. 11. 2019 Výstava vláčků

Modelářský kroužek při DDM Chotěboř opět po roce v sále Obecního domu v Rozsochatci otevřel pro širokou veřejnost interaktivní výstavu. Děti dokonce mohly některé vláčky samy pouštět pomocí mobilní aplikace. Bylo přichystáno několik kvízových otázek a ty děti, které správně odpověděly, dostaly sladkou odměnu.

11. 11. 2019 Lampionový průvod

V pondělí 11. 11. 2019 jsme se v podvečer sešli před mateřskou školou, abychom si připomněli svátek sv. Martina. Účast byla nad očekávání vysoká, což nás velmi potěšilo. Průvod vedl svatý Martin na koni a s rozsvícenými lampiony jsme se vydali po obci. Po návratu k mateřské škole jsme zazpívali píseň, poslali lampión štěstí s tajným přáním a pochutnali jsme si na svatomartinských rohlíčkách. Děkujeme všem za účast.

8. 11. 2019 návštěva Přírodovědného centra v Havlíčkově Brodě

V pátek 8. listopdu jsme navštívili Přírodovědné centrum v Havlíčkově Brodě na ZŠ Nuselská. V 3D kinosále jsme měli možnost zhlédnout přírodovědný dokument Pidiobři. Na jaře se sem vypravíme znovu, tentokrát do planetária na nějaký zajímavý výukový program.

7. 11. 2019 Divadlo Jana Hrubce

Ve čtvrtek 7. listopadu k nám do Rozsochatce přijel Honza Hrubec se svým divadlem, aby pro děti z mateřské a základní školy sehrál pohádku s loutkami.Krásné divadlo o Aladinovi a nádherné princezně Jasmíně bylo plné napětí, ale nechyběly ani legrační scény. Moc jsme si ho užili.

5. 11. 2019 Dopisy od  kamarádů ze Slovenska

5. 11. 2019 Dopisy od kamarádů ze Slovenska

Tento týden jsme zažili velkou radost, když nám přišly odpovědi od našich nových slovenských kamarádů. Dopisům, které jsme od nich obdrželi, jsme krásně rozuměli a už se chystáme na další korespondenci.

3. 11. 2019 Vítání občánků - MŠ

V neděli 3. 11. 2019 přivítal Tobiášek, Barunka, Šimonek, Vašík, Terezka, Jára, Kubík a Tomík pět malých miminek. S dětmi jsme nacvičily krátké pásmo básniček a písničku.  Novým dětičkám přejeme hodně zdravíčka a chuti do života.

25. 10. 2019 MŠ - pouštění draků

V pátek 25. 10. 2019 jsme uspořádali drakiádu pro děti a rodiče. Akci jsme zahájili v 15 hod. před mateřskou školou a společně jsem vyrazili na kopec pouštět draky. Bylo krásné slunečné počasí, ale bohužel bez větru. Pár dráčků nám přesto vyletělo do oblak. Nakonec následovalo opékání vuřtů u Polanských. Rádi bychom poděkovali Peškům za vypůjčení dětského hřiště na jejich zahradě, dále vedoucím kroužku z Čachotína, velké dík také patří Polanským za poskytnutí ohniště a naposledy všem, kteří se naší drakiády zúčastnili.

24. 10. 2019 Návštěva MŠ v knihovně

Ve čtvrtek 24. 10. 2019 jsme navštívili Městskou knihovnu v Chotěboři. Paní knihovnice pro nás měla připravenou pohádku O vlkovi, který vypadl z knížky. Nejdříve si společně připomněli, v jakých pohádkách se setkáváme se zvířátky a jak se pohádky jmenují. Děti dostaly od paní knihovnice velikou pochvalu za znalost pohádek. Dětem se návštěva knihovny moc líbila.