Akce pořádané základní a mateřskou školou Rozsochatec

Historické fotografie a foto ze starších akcí základní a mateřské školy si můžete prohlédnout na www.rozsochatec.rajce.idnes.cz/

21.12. 2018 Vánoce ve škole

Advent ve škole

Celý adventní čas se ve škole nesl ve svátečním duchu a v těšení se na Vánoce. Snažili jsme si připomenout vše, co k adventu patří a co se má o adventním čase dělat. Zdobili jsme perníčky, vyráběli jsme dárky z keramiky a papíru pro naše nejmilejší,připomínali jsme si vánoční zvyky a obyčeje, výtvory s vánoční tématikou jsme zdobili třídy, okna, na chodbě jsme nainstalovali betlémy a adventní svícen se čtyřmi svíčkami. Každé pondělí jsme jednu svíčku zapálili a zpívali koledy. Také jsme krásně ozdobili stromeček před vchodem do budovy.

13. 12. 2018 ZŠ - vánoční dílnička pro rodiče s dětmi

Čtvrteční odpoledne 13. prosince se ve škole sešli všichni rodiče s dětmi, kteří měli chuť a čas tvořit vánoční dekorace. O nápady a materál na vánoční tvoření se postaraly dvě šikovné maminky, kterým tímto ještě jednou děkujeme.

7. 12. 2018 MŠ - příprava na Vánoce-zdobení vánočního stromečku a pečení perníčků

7. prosince jsme si ve školce ozdobili vánoční stromeček a začínáme s přípravami na Vánoce.

5. 12. 2018 Čertovský týden v MŠ

V pondělí a v úterý jsme se s dětmi proměnili v čertíky a andílky. Pro děti jsme měli připravené čertovské hry a modní přehlídku. V úterý 4. 12 od 15 hodin proběhlo čertovské tvoření s rodiči. Pro rodiče jsme si připravili básničky, písničky, ale také čertovskou jízdu na židlích. Ve středu 5. 12 k nám zavítal Mikuláš, anděl a čert.

5. 12. 2018 Mikulášská nadílka

Po roce opět naši školu navštívili Mikuláš, čert a anděl. Přinesli s sebou i knihu hříšníků, a když z ní začali číst, mnozí z žáků si nebyli jistí, jestli v pekle neskončí. Nakonec všechno dobře dopadlo, děti odrecitovaly připravené básničky a slíbily, že budou celý rok hodné.

Stejně probíhala návštěva i v MŠ. Ale protože ve školce prý děti nezlobí, čert neměl vůbec žádnou práci.

4. 12. 2018 Zdobení perníčků ve školní družině

Na úterní odpoledne 4. prosince se děti moc těšily. V družině je totiž čekalo zdobení perníčků - Mikuláše, anděla a čerta. Děti byly moc šikovné, a tak si každý své ozdobené perníčky mohl odnést domů.

1. 12. 2018 Rozsvícení vánočního stromu

Sobotní podvečer 1. prosince patřil v Rozsochatci slavnostnímu zahájení adventního času.

29. 11. 2018 Návštěva knihovny v Chotěboři - Čertovské povídání

Ve čtvrtek 29. listopadu se školní děti vypravily do Městské knihovny v Chotěboři na výukový program. Tentokrát se vše - povídání o knihách, hádanky a soutěže - neslo v čerovském duchu.

V knihovně na děti čekal starý čert v ošuntělých bačkorách a trochu divoká čertice,která dětem dávala různé zapeklité úkoly.Všichni jsme se dobře bavili,děti byly moc šikovné a dostaly velkou pochvalu za vědomosti i za chování od starého čerta.Za odměnu si mohly zahrátrůzné hry a půjčit a číst knížky od paní knihovnice.Těšíme se na příští návštěvu knihovny,moc se nám tam všem líbilo!

27. 11. 2018 Hudební cesta časem

Zase po roce jsme měli možnost společně s lektorem panem Macků projít Hudební cestu časem.

27.11. 2018 Hudební pořad - MŠ

27. listopadu jsme se vydali za našimi kamarády do základní školy, abychom si poslechli hudební pořad s panem Macků.